بهروز افخمی، فیلم سازی

۱۲ ساعت کارگاه فیلمسازی با کارگردان فیلم روباه

خانه فیلم داستانی در نظر دارد کارگاه فیلمسازی تحت عنوان «۱۲ ساعت تجربه فیلمسازی» را با ظرفیت محدود و با حضور استاد محترم، آقای بهروز افخمی برگزار کند. ‌این کارگاه در چهار روز به تاریخ های سی ام، سی یکم خرداد ماه، ششم و هفتم تیرماه  برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند با مراجعه  سایت خانه فیلم داستانی به آدرس www.filmdastani.ir اقدام به ثبت نام نمایند.

 

بهروز افخمی کارگردان و نویسنده با سابقه ایران کار خود را با فیلم تفنگ های سحرگاه در سال ۱۳۶۷ آغاز کرد و تا کنون بیش از بیست فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی را کارگردانی کرده است. از مهمترین آثار او می توان به فیلم های سینمایی روباه، عروس، فرزند صبح و مجموعه تلویزیونی کوچک جنگلی اشاره کرد. وی نماینده مردم تهران در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی بوده‌است. وی همچنین در رأی‌گیری مجلهٔ نقد سینما از ۵۵ فیلم‌شناس ایرانی در سال ۱۳۸۱، یکی از ده فیلم‌ساز برتر تاریخ سینمای ایران شناخته شده‌است.

 

سال ها بود که احساس می شد آنچه سینمای ایران خوانده می شود در شان انقلاب اسلامی نیست. ما هم مثل بسیاری از دلسوزان چنین حسی داشتیم و دوست داشتیم کاری بکنیم. از طرفی جوان بودیم و اکثر مسیرها به سمت مان مسدود بود. به تعبیر خیلی ها جایی برای جوان انقلابی در سینما نبود اما عمیقا میدانستیم که حرف های جدیدی برای گفتن داریم.