شش نامزد بهترین فیلم‌ کوتاه داستانی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

روابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، شش نامزد بهترین فیلم‌ کوتاه داستانی را معرفی نمود که دو فیلم تولید شده در خانه فیلم داستانی با نام‌های تاسوکی به کارگردانی سید پوریا پیشوایی و راحانا به کارگردانی کاظم دانشی در این بین حضور دارند .

شایان ذکر است که پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از ۵ تا ۹ آذر ماه به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود.

راحانا: این فیلم که تولید آن کاملا به زبان عربی بوده و بازیگران ایرانی آن کاملا به زبان عربی صحبت کرده اند در فضای ملتهب و جنگی این روزهای سوریه روایت شده است .

تاسوکی : داستان این فیلم کوتاه مربوط به ماجرای کشتار تروریستی عبدالمالک ریگی در منطقه تاسوکی استان سیستان و بلوچستانه است. تاسوکی نام بیابان مرزی است که در ۲۴ اسفند ۱۳۸۴ کشتار وحشیانه‌ای در آن اتفاق افتاد. تروریست‌ها بعد از قتل عام کردن شهروندان عادی و گروگان گرفتن ۷ نفر به طرف مرزهای خود گریختند.

پوستر فیلم راحانا

سال ها بود که احساس می شد آنچه سینمای ایران خوانده می شود در شان انقلاب اسلامی نیست. ما هم مثل بسیاری از دلسوزان چنین حسی داشتیم و دوست داشتیم کاری بکنیم. از طرفی جوان بودیم و اکثر مسیرها به سمت مان مسدود بود. به تعبیر خیلی ها جایی برای جوان انقلابی در سینما نبود اما عمیقا میدانستیم که حرف های جدیدی برای گفتن داریم.