تندیس زرین یک جشنواره چینی برای فیلم چشماتو ببند.

به گزارش روابط عمومی خانه فیلم داستانی، فیلم “چشمانت را ببند ” ساخته ابوذر حیدری تهیه شده در خانه فیلم داستانی با همکاری  اداره كل همكاري هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج از كشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ” لینگ چانگ ” چین حضور پیدا کرده بود، تندیس زرین و لوح این جشنواره را به خود اختصاص داد.  

مراسم اختتامیه این جشنواره بین المللی در شامگاه ۷ نوامبر در شهر لین زانگ با حضور رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد.

“چشمانت را ببند”  روایت جوانی کلیدساز است که با فقر شدید دست و پنجه نرم می کند. دوستش به او پیشنهاد می‌کند که با کمک هم از یک گاوصندوق دزدی کنند و پس از آن‌که مشکل مالی‌شان مرتفع شد، پول را پس بدهند. جوان قبول می‌کند، اما در هنگام باز کردن قفل گاوصندوق اتفاقی رخ می‌دهد…

این اثر پس از حضور در جشنواره های داخلی موفق به کسب جوایزی مختلفی به شرح زیر شده بود.

* کسب جایزه بهترین کارگردانی سومین دوره جشنواره سما

* منتخب دهمین جشنواره بین المللی فیلم رویش

* منتخب ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه حسنات

سید سجاد قافله باشی تهیه کنند “چشمانت را ببند” و ابوذر حیدری کارگردانی این اثر را برعهده داشت.

سال ها بود که احساس می شد آنچه سینمای ایران خوانده می شود در شان انقلاب اسلامی نیست. ما هم مثل بسیاری از دلسوزان چنین حسی داشتیم و دوست داشتیم کاری بکنیم. از طرفی جوان بودیم و اکثر مسیرها به سمت مان مسدود بود. به تعبیر خیلی ها جایی برای جوان انقلابی در سینما نبود اما عمیقا میدانستیم که حرف های جدیدی برای گفتن داریم.