از اربعین تا اربعین

در این نماهنگ راه‌پیمایی شکوهمند اربعین حسینی نشان داده می‌شود. هر کسی از هر قشر و ملیت و با هر ناتوانی جسمی که دارد به سوی راهپیمایی اربعین می‌شتابد. در این بین، گروهی به خواندن نغمه‌های حسینی مشغولند. نماهنگ تا رسیدن به کربلا و مشاهده گنبد حرم حضرت عباس ادامه دارد.

بیشتر...

کلاس

در زمان زنگ تفریح که کسی در کلاس نیست، علی کاریکاتور معلم را بر روی تخته‌سیاه می‌کشد. دانش‌آموزان و پس از آن، معلم به کلاس می‌آیند. دست‌های یکی از دانش‌آموزان به نام محمد گچی است، بنابراین معلم به‌اشتباه او را متهم و توبیخ می‌کند. اما درنهایت، علی به کردۀ خود اعتراف می‌نماید. معلم نیز از اشتباه خود در قضاوت، شرمنده می‌شود و در صدد جبران آن برمی‌آید.

بیشتر...

صف

فیلم، به صورت نمادین، اهمیت نماز جماعت و برتری آن نسبت به نماز فرادا را نشان می‌دهد.

بیشتر...

پزشک

فیلم درباره پدر و دختری است که درباره پزشکان خیابانی که در آن هستند، صحبت می‌کنند. دختر به بیماری تنفسی مبتلاست. درنهایت مشخص می‌شود که منظور آنها از پزشک، درختان کنار خیابان است و آنها قصد دارند نهالی بکارند. «پزشک» با این حدیث پیامبر (ص) به پایان می‌رسد: هرکس نهالی را می‌کارد تا هر کجا که بنده‌ای از آن بهره‌مند می‌شود خداوند اجر و ثواب به او مرحمت می‌کند.

بیشتر...

آکولاد

جلسه‌ای در حال برگزاری است و تلفن همراه جوانی مدام زنگ می‌خورد. مدیر جلسه نسبت به این موضوع عصبانی شده و جوان جرات ندارد گوشی تلفن همراه خود را پاسخ دهد. پس از مدتی مادرِ پسر زنگ می‌زند و این بار مدیر به او اجازه پاسخ‌گویی تلفن همراهش را می‌دهد. در نهایت، مدیر، قانون ممنوعیت صحبت با تلفن همراه در جلسات را تغییر می‌دهد. او در قانونِ جدید، برای پاسخگویی به مادر استثنا قائل می‌شود.

بیشتر...

من پرتقال دوست ندارم

این فیلم کوتاه که با بازی محسن قاضی مرادی و رابعه مدنی تولید شده، داستان پیرمرد و پیرزنی را روایت می‌کند که چشم‌انتظار آمدن و بازدید فرزندان‌شان و نوه‌هایشان هستند. پس از آمدن آن‌ها، مشخص می‌شود که پیرمرد و پیرزن از دنیا رفته‌اند و فرزندان مزار آن‌ها می‌آیند. فیلم به زیارت اهل قبور و اهمیت خیرات برای آن‌ها می‌پردازد. «من پرتقال دوست ندارم» با چاشنی طنز نیز همراه شده و پیرمرد از این‌که فرزندانش همیشه برای او و همسرش پرتقال خیرات می‌کنند، شاکی است.

بیشتر...

آخرشه

آخرشه داستان کودکانی است که در کوچه فوتبال بازی کرده و در عین حال، خودروهای مدل بالای آن محله را با ذوق و لذت نگاه می‌کنند، تا اینکه خودرویی متفاوت نظرشان را جلب می‌کند.

بیشتر...

لایو Live

یک روحانی به عنوان کارشناس در یک برنامه زنده تلویزیونی حضور دارد. او جواب سوالی که از وی پرسیده می‌شود را نمی‌داند…

بیشتر...

سال ها بود که احساس می شد آنچه سینمای ایران خوانده می شود در شان انقلاب اسلامی نیست. ما هم مثل بسیاری از دلسوزان چنین حسی داشتیم و دوست داشتیم کاری بکنیم. از طرفی جوان بودیم و اکثر مسیرها به سمت مان مسدود بود. به تعبیر خیلی ها جایی برای جوان انقلابی در سینما نبود اما عمیقا میدانستیم که حرف های جدیدی برای گفتن داریم.