فیلم کوتاه

حوالی حریم

جوانی در حوالی حرم حضرت معصومه (ع) دستفروشی می‌کند. او علی‌رغم عهدی که با حضرت (ع) بسته، گرانفروشی کرده و زائران را می‌فریبد، تا اینکه یکی از زائران، وی را به دام می‌اندازد…

ادامه مطلب

دام

در زمان حمله تکفیری‌ها به عراق، دو زن تنها از خانواده حمایت می‌کنند. آنها برای غلبه بر تکفیری‌ها از روشی غریب استفاده می‌کنند…

ادامه مطلب

نذر

مردی به همراه دختر خردسال‌اش به تازگی از مشهد به شهر خودشان بازگشته‌اند. آنها سوار یک خوروی دربستی می‌شوند. در راه راننده با لحنی تمسخرآمیز در مورد حاجت گرفتن از امام رضا (ع) صحبت می‌کند، اما در مقصد متوجه می‌شود که دختر قادر به راه رفتن نبوده و شفا گرفته است. راننده از گفتار خود پشیمان می‌شود.

ادامه مطلب

راحانا

پنج سرباز ارتش سوريه در حلب نيت به نجات جان دختر بچه اي ٥ساله به همراه پدرش مي‌كنند. راحانا دختر تك‌تيرانداز سوري، در مخفي‌گاهي از بالاي شهر، مسير برگشت آنها را مشخص مي‌كند تا به‌سلامت به مقصد برسند.

ادامه مطلب

ژاکت

مادری به پسر نوجوانش ژاکتی هدیه می دهد. اما پسر گمان می برد که مادرِ دوستش ژاکت را به دلیل فقرشان به مادرش داده است. او در ژاکت را در مدرسه نمی پوشد تا دوستش آن را نفهمد و او خجالتزده نشود. تا اینکه روزی دوستش ژاکتِ مشابه خود را می پوشد و مشخص می شود مادر، ژاکت را خریداری کرده است.

ادامه مطلب

مریم

مریم، همسر یک رزمنده‌ مدافع حرم، با رفتن شوهرش به سوریه مخالف است. اما سرانجام با خبر به شهادت رسیدن شوهر، به اشتباه خود پی می‌برد.

ادامه مطلب

قرمز

در جبهه جنگ تحمیلی ایران و عراق، همه هم‌رزمانِ رزمنده‌ای شهید شده‌اند و او تنها مانده که مقاومت کند. فیلم، آخرین دقایق مقاومت رزمنده‌ در خط را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب

بی‌سیم

در سال‌های دفاع مقدس، یک بیسیم‌چی ایرانی، جلوتر از خط مقدم، در شرایط ویژه‌ای بدون آب گیر افتاده است. او به‌طور اتفاقی متوجه می‌شود که یک بیسیم‌چی عراقی نیز در شرایط مشابه در نزدیکی وی حضور دارد. آن‌دو با هم ارتباط برقرار می‌کنند…

ادامه مطلب

زیرو Zero

خانواده ای دونفره مهمان خانواده دو نفره دوست‌شان هستند. در راه، با سفارش و هزینه میزبان، یک نوشابه (زیرو) برای شام می‌خرند که کد قرعه‌کشی دارد. وقت شام، مراسم قرعه‌کشی نوشابه از تلویزیون در حال پخش است و کد برنده، کد نوشابه آنهاست. در همین هنگام، بر سر اینکه صاحب نوشابه و درنتیجه، صاحب جایزه چه کسی خواهد بود، دعوایی رخ می‌دهد.

ادامه مطلب

تالسا Tulsa

تام پسر‌بچه سیاه‌پوستی است که در مزرعه‌ای متروک همراه با همبازی سفید پوست آمریکایی خود در حال بازی کردن است. او ناگهان صدای شلیک گلوله ای می‌شنود و از پشت نیزارها شاهد کشته شدن پدر و مادرش توسط دو نژاد پرست آمریکایی می‌شود…

ادامه مطلب

سال ها بود که احساس می شد آنچه سینمای ایران خوانده می شود در شان انقلاب اسلامی نیست. ما هم مثل بسیاری از دلسوزان چنین حسی داشتیم و دوست داشتیم کاری بکنیم. از طرفی جوان بودیم و اکثر مسیرها به سمت مان مسدود بود. به تعبیر خیلی ها جایی برای جوان انقلابی در سینما نبود اما عمیقا میدانستیم که حرف های جدیدی برای گفتن داریم.