درباره ما


سال ها بود که احساس می شد آنچه سینمای ایران خوانده می شود در شان انقلاب اسلامی نیست. ما هم مثل بسیاری از دلسوزان چنین حسی داشتیم و دوست داشتیم کاری بکنیم. از طرفی جوان بودیم و اکثر مسیرها به سمت مان مسدود بود. به تعبیر خیلی ها جایی برای جوان انقلابی در سینما نبود. اما عمیقا میدانستیم که حرف های جدیدی برای گفتن داریم. حرف هایی که جایشان در سینمای کشور خالی است. پس تصمیم گرفتیم دست روی زانوان خودمان بگذاریم و بلند شویم. خانه فیلم داستانی انقلاب اسلامی، اینچنین شکل گرفت. سقفی برای جمع آوری و پرورش جوان های انقلابی علاقه مند به سینما که حرف های جدیدی برای گفتن دارند.


سیر این مهم در خانه فیلم داستانی اینچنین تعریف شده است:


 شناسایی و گزینش استعدادهای جوان انقلابی در عرصه سینما؛


سطح بندی این استعدادها و برنامه ریزی برای هر سطح؛


رشد و ارتقاء فنی و بینشی آن ها در فضایی پویا و فعال؛


طراحی و تولید آثار تجربی و نیمه حرفه ای به منظور بالا بردن توانایی های عملیاتی این نیروها


و در نهایت تولید آثار حرفه ای با کارکرد ملی، منطقه‌ای و جهانی


تا کنون بیش از 500 نفر با میانگین سنی 28 سال ارزیابی و افراد گزینش شده در 5 سطح طبقه بندی شدند و مشخص شد که هر کدام از آن ها باید در کدام واحد زیر مجموعه خانه فعالیت کنند.


این واحدها طوری در طول هم تعریف شده اند که مسیر کاملی را برای رشد استعدادها شکل دهند و هر فرد با هر سطح از توانایی بتواند ضمن ورود به نقطه متناسب با خودش مسیر رشد را طی نماید.


ضمن آن که همه این مراحل باید همراه با تولید طی شوند تا این مسیر با افزایش تجربه عملیاتی همراه باشد.


جوان های مستعدی که فاقد تجربه موفق و دانش کافی هستند با ورود به مدرسه فیلم داستانی مفید در یک دوره مختصر و مفید آموزش های مورد نیاز را می بینند و در همین حین با نظارت مشاوران خود آثار ابتدایی و غیرحرفه ای خود را تولید می کنند.


شتاب دهی به رشد افرادی که تجربه و دانش کافی را دارند به همراه خروجی های مدرسه فیلم داستانی مفید در واحدی به نام اتاق تجربه و تحت نظارت اساتید مجرب انجام می شود.
در چنین روندی تا کنون صد ها فیلم کوتاه و نیمه بلند در خانه فیلم داستانی تولید شده است.


در مرحله بعد تصمیم داریم به همراه گسترده کردن چتر حمایت و تولیدمان در کشور پا را به خارج از مرزها گذاشته و به توانمندسازی فیلمسازان کشورهای جبهه مقاومت بپردازیم. همچنین در نظر داریم با راه اندازی سامانه آموزش مجازی فیلم داستانی امکان دسترسی به محتوای آموزشی تولید شده در خانه فیلم داستانی را در کوتاه مدت تا دورترین نقاط کشور ممکن سازیم.


البته که همه این ها برای آغاز راه است.
تصمیم گرفتیم فیلمسازان جوان را تا تولید آثار حرفه ای ابتدایی خود مشایعت کنیم. به همین منظور واحد مربوط به تامین و نگارش فیلمنامه خانه فیلم داستانی یعنی اتاق خیال در حال طراحی سریال های فصلی و فیلمنامه های سینمایی است تا بتواند آن ها را در سال آینده با فیلمسازان جوان و به اصطلاح فیلم اولی خانه به تولید رساند.

 

 

شرایط همکاری:
1- میانگین سنی بین 20تا29
2- حداقل یک دوره پیشرفته آموزش سینمایی
3- تولید یک اثر که در ارزیابی خانه تاییدیه لازم را اخذ نماید
4- تعهد حرفه‌ای و هنری